Herrseniorer
Hardeberga BKs A-lag spelar i Division 6 Mellersta
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Uppåkra IF | 18 | 45 |
2. Lödde FF | 18 | 39 |
3. Bara GoIF | 18 | 32 |
4. Hallands Nations FF | 18 | 31 |
5. Kävlinge Harrie FF | 18 | 29 |
6. FC Helsingkrona | 18 | 25 |
7. Arlövs BI | 18 | 24 |
8. Klågerups GIF | 18 | 16 |
9. Hardeberga BK | 18 | 13 |
10. Lunds FF | 18 | 6 |
11. Lund United FC | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Trollenäs IF | 16 | 32 |
2. Hallands Nations FF | 16 | 32 |
3. Lödde FF | 16 | 32 |
4. Löberöds IF | 16 | 30 |
5. Askeröds IF | 16 | 25 |
6. GOF IF | 16 | 19 |
7. Harlösa IF | 16 | 15 |
8. FC Helsingkrona | 16 | 13 |
9. Hardeberga BK | 16 | 5 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Esperöds SK | 10 | 27 |
2. Svensköps IF | 10 | 25 |
3. Blentarps BK | 10 | 21 |
4. Löberöds IF | 10 | 17 |
5. Harlösa IF | 10 | 17 |
6. Hardeberga BK | 10 | 15 |
7. GOF IF | 10 | 12 |
8. Önneköps IF | 10 | 10 |
9. Örtofta IS | 10 | 9 |
10. Lövestads IF | 10 | 6 |
11. Wollsjö AIF | 10 | 3 |
PROVA PÅ DAG FÖR FOTBOLLSSUGNA TJEJER!
21 jan
Vill du vara med och planera vårt jubileum?
19 dec 2023
VI STARTAR JUNIORLAG!
19 nov 2023
Ska du måla om hemma? Besök din lokala färghandel
8 jun 2023
Mycket sevärt i helgen
25 aug 2022
Hardeberga BKs A-lag spelar i Division 6 Mellersta
19 mar, 15:15 0 kommentarer
Kvalificerade lag till omgång 1 Gruppspelet är därmed avslutat och vi gratulerar er till vidare spel i DM. Lottningen inför kommande omgång lottas torsdagen 21/3 klockan 13.30 och kan ses på nedan länk: https://youtube.com/live/
Sista speldag för matcher i omgång 1 är onsdagen den 3/4.
(Text från e-mail Skånes FF)
15 feb 2023 0 kommentarer
Division 6 Mellersta
Askeröds IF
GOF IF
Hardeberga BK
Harlösa IF
Löberöds IF
Lövestads IF
Snogeröds IF
Svensköps IF
Team Sandby IF
Wollsjö AIF
Önneköps IF
29 jun 2022 0 kommentarer
Division 6 Sydvästra B
Lödde FF
Uppåkra IF
Kävlinge Harrie FF
Bara GoIF
FC Helsingkrona
Hallands Nations FF
Arlövs BI
Klågerups GIF
Hardeberga BK
Lunds FF
Lund United FC
25 nov 2020 0 kommentarer
HA Division 6 Mellersta
Askeröds IF
FC Helsingkrona
GOF IF
Hallands Nations FF
Hardeberga BK
Harlösa IF
Löberöds IF
Lödde FF
Södra Rörums BF
Trollenäs IF
Örtofta IS
31 okt 2019 0 kommentarer
HA Division 6 Mellersta
Blentarps BK
Esperöds SK
GOF IF
Hardeberga BK
Harlösa IF
Löberöds IF
Lövestads IF
Svensköps IF
Wollsjö AIF
Önneköps IF
Örtofta IS
30 jan 2019 0 kommentarer
Distrikt mästerskapsgrupp (DM)
Grupp 19
Dalby GIF
Hardeberga BK
Lindeborgs FF 1948
Skabersjö IF
HBK,s matcher:
14.00 Dalby GIF - Hardeberga BK
13.00 Hardeberga BK - Lindeborgs FF 1948
12.00 Skabersjö IF - Hardeberga BK
Mån 1/4
19:30-21:00 |
Träning (inget skämt, det är träning)
Södra Sandby IP (konstgräs) |
Ons 3/4
20:00-22:00 |
Bruttotrupp Teknologkåren (h)
Södra Sandby IP (konstgräs) |
Ons 3/4
20:00-21:30 |
Match mot Teknologkårens IF LTH
Södra Sandby IP konstgräs |
Lör 13/4
16:00-17:30 |
Match mot Lödde FF
Tolvans IP B-plan 11-manna |
Fre 19/4
18:30-20:00 |
Match mot Örtofta IS
Knutsvallen A-plan |
Tis 23/4
20:00-21:30 |
Match mot Teknologkårens IF LTH
Smörlyckans IP, konstgräsplan 1 |
Fre 26/4
19:00-20:30 |
Match mot Kävlinge Harrie FF
Högalids IP, A-plan |
Lör 4/5
13:00-14:30 |
Match mot Torna Hällestads IF
Knutsvallen A-plan |
Lör 11/5
13:00-14:30 |
Match mot Lunds FF
Smörlyckans IP, plan 1 |
Fre 17/5
19:00-20:30 |
Match mot Hallands Nations FF
Knutsvallen A-plan |